Торгово-промислова палата Україіни у Европаралменті

Європейський Парламент Підприємств є найбільшою подією на рівні ЄС, що надає слово безпосередньо підприємцям!!!
10 жовтня 2018 року 45 країн (країн ЄС 28, та 17 країн, що не є членами ЄС), збираються у Верховній Раді Європейського Парламенту в Брюсселі для обговорення та голосування з питань, безпосередньо пов’язаних з бізнесом!!!
Представникам європейських інституцій пропонується слухати та відповідати на запитання підприємців!!!!
В цьому році в ЄПП 10 жовтня Президент ТПП України Геннадій Чижиков, представник ТПП України в Німеччині та ЄС Валентина Суржикова (віце-президент ТПП України на громадських засадах), Самарський Сергій ПАТ «Запоріжсталь» (м. Запоріжжя), ДП «Профіт Хаб» Тагієва Ольга (м. Чернігів), Надзвичайний та Повноважний Посол України в Королівстві Бельгія М.С. Точицький.
Почали роботу на Засіданні Європейського Парламенту Підприємців. Захід проходе в приміщенні Європейського Парламенту в Брюсселі. Як сказав президент Європейського парламенту пан Антонио Таяні, це головний форум європейського бізнесу. Приємно, що цей форум організован нашими колегами з Європейської Ассоціаціі Палат. Представницька делегація з України.

Перші цікаві меседжі і роздуми з Парламенту:
1. Для ТПП України важлива задача впевнено представляти і захищати інтереси українського бізнесу в ЄС. Це не просто. Але ми активно рухаємося вперед. Європейський парламент підприємств – це унікальна можливість для бізнесу вести прямі дебати з представниками високого рівня інституцій ЄС і мати прямий зворотній зв’язок щодо політики ЄС. Ми це розуміємо. Тому ми тут разом з нашим Посольством, бізнесом.
2. МСП представляють переважну більшість підприємств у ЄС, вони створюють 85% нових робочих місць і забезпечують дві третини зайнятості приватного сектора в ЄС. Без малого та середнього бізнесу не буде зростання та робочих місць. Ось чому ми повинні працювати над тим, щоб забезпечити більш дружній до ЄС бізнес. Ми повинні прислухатися до проблем МСП, оскільки вони є реальною економікою.
3. Недостатність кваліфікованого персоналу була визнана другою за значимістю проблемою серед 50 тисяч респондентів економічного опитування EUROCHAMBRES у 2018 р. Цей виклик вимагає багатовимірної й ефективної реакції політиків, педагогів, роботодавців і робочої сили. Політика в сфері освіти та підготовки кадрів потребує скоординованого підходу, сприяння ефективним рішенням, посилення мобільності, інтеграції мігрантів і подолання безробіття серед молоді.
4. За прогнозами Європалати, 90% світового зростання буде створено за межами ЄС у найближчі 10–15 років, де 30 мільйонів робочих місць уже залежать від експорту ЄС. Щоб максимізувати економічний потенціал Європи, необхідні узгоджені політики та заходи ЄС щодо міжнародної торгівлі. Вони повинні доповнювати ініціативи на державному рівні та в рамках приватного сектора через всеосяжну й узгоджену стратегію європейської економічної дипломатії.
Минулого року президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер презентував «білий» документ із п’ятьма сценаріями розвитку ЄС із метою розпочати роздуми про майбутній напрям Європи. Ці сценарії включають лише фокус на єдиному ринку, багатоступеневу Європу та глибшу інтеграцію. EUROCHAMBRES підкреслила необхідність створення для ЄС бізнесу, який спирається на міцний єдиний ринок і стабільну, передбачувану економіку.
5. Що стосується України — зараз багато що залежить від ініціативи, творчого підходу та наполегливості українських бізнесменів.

Зі своєї сторони, ТПП України за останні роки працює над підготовкою українського бізнесу для роботи в умовах Зони вільної торгівлі з ЄС, вже створено багато корисних інструментів для цього. Робота продовжується.

…Багато зроблено. Багато ще попереду. Об’єднуємо зусилля. Тільки вперед!
Нові виклики, нові можливості/New Challenges, New Opportunities -головне мото сьогоднішнього зібрання європейського бізнесу на засіданні Європарламенту підприємств.Правда надихає?!

Україна приймає активну участь в обговоренні актуальних питань порядку денного європейського бізнесу. Це важливе!

У своєму виступі перед колегами Президент ТПП України Геннадій Чижиков наголосив на тому, що Україна і національний бізнес високо цінує підтримку ЄС щодо реалізації нашої угоди про вільну торгівлю. Для нас, як системи палат особливо важливо розвиток експортного потенціалу українських підприємців, особливо МСП, доступ до фінансових ресурсів Європейских фондів розвитку бізнеса.
Для частини наших підприємств важливе значить введення більш гнучкого інструменту для перегляду тарифних квот договору про зону вільної торгівлі з ЄС. Ми це теж питання ставимо.

Підприємці будь-де хочуть мати міцний єдиний ринок, стабільну економіку та кваліфіковану робочу силу. Важливо що Україна стає все більше важливою частиною європейського ринку.
МИ впевнени, що майбутнє Європи пов’язане з сусідніми країнами. Тому при обговоренні майбутнього Європи ЄС не може оминути економічні та торговельні відносини з Україною, з країнами Східного партнерства.