Рада в першому читанні прийняла законопроект про право НКРЕКП встановлювати тарифи ТЕЦ та price cap

  Верховна Рада в першому читанні прийняла законопроект №2233 про внесення змін до Закону України «Про ринок електричної енергії». За відповідне рішення проголосувало 295 депутатів.

  Даний законопроект дає право НКРЕКП до 1 квітня 2020р встановлювати тарифи теплоелектроцентралям (ТЕЦ), що є необхідною умовою для прийняття Кабінетом Міністрів постанови про покладання спеціальних обов’язків для компенсації вартості виробленої ними електроенергії.

  Крім цього, до 1 липня 2023р, НКРЕКП має право встановлювати граничні ціни (price cap) на ринку «на добу наперед» (РДН), внутрішньодобовому ринку та балансуючому ринку для кожної торгової зони, а також приймати рішення про обов’язковість подання виробниками пропозицій на продаж електроенергії (РДН).

  Також, законопроект дозволяє ДП «Гарантованому покупцю» направляти прибуток на виконання спеціальних обов’язків.

  «Законопроект спрямований на вирішення кількох критичних питань на ринку електроенергії…Ми робимо важливий крок для врегулювання тарифів та забезпечення спокійного осінньо-зимового періоду», — заявив один із ініціаторів законопроекту народний депутат Юрій Камельчук («Слуга народу»).

  Даний законопроект був підтриманий комітетом з питань енергетики та ЖКП і Кабінетом Міністрів.

  «Я зі сторони уряду також хочу попросити підтримати даний законопроект. Дійсно законопроект, який вже потрібен. Законопроект, який дає можливість встановити тарифи для ТЕЦ, які вже опалюють і вже несуть збитки. Законопроект, який дає можливість виключити дефіцити на ринку електроенергії», — заявив міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель.

  В свою чергу, народний депутат Вікторія Гриб (позафракційна) заявила про необхідність погодження даного законопроекту з Європейським Союзом.

  «Цей законопроект не вирішує тих проблем, про які він (Камельчук – ред.) говорить. Навпаки, робить дуже багато проблем для України безпосередньо з ЄС. Тому що, Україна має обовязки всі закони в енергетичній сфері погоджувати з Європейським Союзом», — заявила Гриб.

  Крім цього, в ході виступу інший народний депутат Олексій Кучеренко («Батьківщина») заявив, що «це законопроект про скасування ринку електроенергії».

Оригінал статті.